Mutatunk néhány ötletet

Május utolsó vasárnapja a nemzetközi gyereknap. Gondoltál már arra, hogy akár egy munkahelylátogatással, egy kisebb programmal milyen jó élményt tudsz szerezni a családoknak? Sokszor nem is anyagi kérdés, de a rohanó mindennapok során talán erre van a legkevesebb idő. Ha szeretnéd idén meglepni a munkavállalókat a gyermekeket is bevonva, írj nekünk és szívesen segítünk! Ha csak néhány ötletre van szükségetek, olvasd el cikkünket, amiben sok olyan, akár önállóan is megvalósítható programot találsz, ami elsősorban nem pénz kérdése.

  1. Idegenvezetés

Szervezzetek egy gyár-, telephely- vagy irodalátogatást a családoknak! Az egyes helyeken az ott dolgozók röviden bemutathatják a munkafolyamatokat, területeket esetleg azt, hogy miért fontos a védőfelszerelések használata, hogy milyen nyelven zajlik a kommunikáció, bármit, ami az adott munkahely sajátossága. Ami neked teljesen hétköznapi, az az ott először járó gyerekek számára biztosan nagyon izgalmas. Térjetek ki a közösségi helyekre is, vagy vigyétek el őket oda, ahonnan a legjobb kilátás nyílik. Ha abban a szerencsés helyzetben vagytok, hogy valami olyat gyártotok vagy forgalmaztok, amit a gyerekek megkóstolhatnak, mindenképp építsétek be az idegenvezetésbe.

Pro tipp: Készíthettek nekik akár egy kincskereső játékot is, erre mindössze QR kódokra van szükségetek és egy térképre. A QR kódok mögött legyen egy-egy kérdés, amire az adott helyszínen elhangzik a válasz. A helyes választ megadva olyan információkhoz juthatnak hozzá, ami közelebb viszi őket a „kincs” megtalálásához.

  1. Logó színezés

A kisebbeknek nagyszerű program a színezés. Nyomtassátok ki a cég logójának körvonalát és biztosítsatok színes ceruzákat, zsírkrétákat a színezéshez. A cég profiljától függően egyéb tárgyakat, alakzatokat is nyomtathattok, ami szerintetek kapcsolódik hozzátok.

Pro tipp: Kerüljétek a filctollakat, markereket és a vízfestéket. Ezzel elkerülhetitek, hogy a gyerekek akár saját magukat, akár a környezetüket lemoshatatlanul összekenjék.

  1. Teszt üzemmód

Nincs is annál izgalmasabb, mint becsatlakozni egy teams hívásba, bekapcsolni a projektort és vetíteni vele, esetleg felülni egy targoncára vagy bármilyen nagy járműre, gépre. Irodai környezetben szervezzetek belsős videóhívásokat, prezentációkat, ahol a gyerekek lesznek ezek főszereplői. Egyéb környezetben is ér, hogy minden, amivel apa és anya dolgozik és biztonsággal kipróbálható, mindenképp vessétek be. Ne feledd, ami neked mindennapi evidencia, az számukra soha vissza nem térő alkalomnak tűnik!

Pro tipp: Irodai környezetben a projektor fényénél akár árnyékszínházat is játszhattok velük.

  1. Ha én volnék a főnök

Legyen egy hely, ahol a gyerekek hozzák a szabályokat. A körbevezetés után kérjétek meg, hogy rajzolják le vagy írják le, ők milyen munkahelyi szabályokat hoznának. Az elkészült rajzokból, plakátokból kiállítást is szervezhettek a nap során.

Pro tipp: A legbátrabbak akár be is mutathatják szóban a szabályaikat. Igazán bájos és megmosolyogtató, ahogyan a saját szavaikkal fogalmazzák meg a javaslataikat.

  1. Ilyen apa / anya munkahelye rajzverseny

A nap végén meghirdethettek egy rajzversenyt, amire egy hét a pályázási határidő. A gyerekeket kérjétek meg, hogy az aznapi impulzusok alapján egy rajzolt képpel mutassák meg, szerintük milyen a szüleik munkahelye. A beérkezett rajzokat akár közönségszavazásra is lehet bocsájtani valamilyen belsős platformon vagy egy döntőbizottság is felállhat. A nyertes gyermek ajándéka valamilyen családi élmény legyen, akár egy belépő az állatkertbe, akár egy fürdőbe, ami hozzátok közelebb van, és tudjátok, hogy remek családi program lehet belőle.

Pro tipp: A képek később jól szolgálhatnak a belsős kommunikációban vagy ha előre jelzitek a pályázóknak, akár a közösségi médiában is.

  1. Építsünk együtt

Ha a cég profiljához illik a gyártás, szerelés, építés, akkor akár egy nagy adag legóval is kedveskedhettek a gyerekeknek, amivel ők is megépíthetik a gyártósoron készülő termékeket, házakat tervezhetnek, stb. A felnőttek a gyerekekkel együtt építve magyarázhatják el, mit is csinálnak a mindennapokban.

Pro tipp: Építhettek velük különböző pályaszakaszokat is, amit egymással összeépítve elindíthattok egy golyót úgy, hogy az megállás nélkül végig tudjon menni a pályán. Izgalmas kihívás mind a felnőtteknek, mind a gyerekeknek és közben nagyon sokat tanulhatnak a fizika törvényeiről.

  1. Vond be pár órára

Ha a munka olyan, amiben akár két kicsi kéz is segítség lehet, bátran vonjátok be a gyerekeket. Nem is gondolnád, milyen büszkeséggel tölti el őket, hogy apa / anya munkáját „élesben” kipróbálhatta. Vagy kérd meg, hogy segítsen olyan dolgokban, amit már régen meg kellett volna tennetek, csak mindig elmaradt: ledarálni a régi iratokat az iratmegsemmisítőn, átválogatni a tollakat, markereket, összelapítani a kartonokat, szelektálni… Nézzetek szét, miben jönne jól némi segítség, cserébe akár a nap dolgozója díjat is kioszthatjátok a kis szorgos önkéntesek között.

Pro tipp: Ezt az programot akár jótékony célokra is fordíthatjátok, de ha más nem, a környezettudatosság mindenképp szerepet kaphat ebben a folyamatban.

  1. Kvíz délután

Ma már több ingyenes online program is elérhető, amivel szórakoztató kvíz programot rakhattok össze a gyerekeknek – akár a különböző munkakörökről, akár a dolgozókról. Amikor egy-egy kérdés kapcsán ráismernek a szüleikre, biztosan nagyon izgatottak és lelkesek lesznek. A kvíznek lehet edukatív része is, amivel a vállalati értékeket tudjátok játékos formában továbbadni.

Pro tipp: Segítsétek a későbbi pályaorientációt és igyekezzetek a különböző munkaköröket ne csak szórakoztatóan de edukatív jelleggel is bemutatni.  

  1. Kézműves foglalkozások, tini diszkó

Ha van elég időtök a szervezésre, kérdezd meg a kollégákat, van e, aki szívesen tanítaná meg a gyerekeket gyöngyöt fűzni, fonal karkötőt készíteni, kulcstartót hajtogatni, só-liszt gyurmázni vagy vállalna e bármilyen kreatív kézműves foglalkozás tartását. Magad is meg fogsz lepődni milyen sokszínűek vagytok! Sőt, biztosan találsz majd arcfestőt és csillámtetoválót vagy profi lufihajtogatót is a kollégák között, akik a munkát félretéve pár órában a gyerekek kedvében járhatnak. Ők azt is meg tudják mondani, milyen anyagokra van szükség ahhoz, hogy a gyerekek jól szórakozzanak.

Pro tipp: Segítsetek a gyerekek energiáját levezetni mozgással! Egy meeting termet vagy öltözőt rendezzetek be tini diszkónak egy hangfal és laptop segítségével. Pár jó ritmusérzékű kolléga már meg is tudja alapozni a hangulatot. Díszíthetitek lufikkal és a cég jelmezes kabalájával, ha van ilyen.

  1. Lássátok vendégül őket

Ha már gyermeknap, akkor kedveskedjetek nekik valami finomsággal! Ha az időjárás engedi, akkor legjobb a fagyi, de akár vattacukor, popcorn, gyümölcsök vagy bármi jó. Sőt, ha a kollégák nyitottak, akár meghirdethettek egy sós-édes sütiversenyt is. A bevitt finomságokat közösen elfogyaszthatjátok és a megmaradt ételeket felajánlhatjátok egy rászoruló szervezetnek, intézménynek. Utóbbi esetben fontos, hogy előre állapodjatok meg az intézménnyel, hogy pontosan mikor, ki fogja átadni, átvenni az ételeket és ehhez mire van szükség.

Pro tipp: Kérjétek meg a kollégákat, hogy osszák meg a recepteket veletek és készítsetek belőle egy céges online szakácskönyvet.

  1. Kültéri programok

Ha az idő és a környezet engedi, szervezzetek sorversenyt a családoknak, ahol a felnőttek és a gyerekek együtt játszhatnak ügyességi és sportos játékokat.

Pro tipp: Készülhettek kültéri kincskereső programmal is vagy a telephelyen, irodaházban található növényfelismerő játékkal is.

  1. Fotóállomás

Állítsátok fel a céges fotófalat és készítsetek hozzá saját kiegészítőket, amivel a gyerekek és a felnőttek is fotózkodhatnak. Van a cégnek kabalája? Esetleg jelmeze is? Mindenképp ott a helye a fotóállomásnál miután az érkezést követően mindenki találkozott vele. A kiegészítők lehetnek szóbuborékok vagy bármi, amit úgy gondoljátok, hogy oda illik.

Pro tipp: Itt is működik, hogy egy önkéntes kolléga a munkatársak telefonjával készíti a képet, nem kell mindenáron ott helyben nyomtatni és selfie gépet bérelni hozzá.

 

További tippek, gondolatok:

  • Vonjatok be mindenkit a programokba, attól függetlenül, hogy van e gyermeke vagy nincs
  • Osszátok fel a feladatokat, kommunikációt és mindent, amit itt most nem írtam le, így a mindennapi feladatok mellett nem csak egy emberre hárul a szervezés súlya és a megvalósítás is sokkal hatékonyabb lesz.
  • A résztvevők életkorát mérjétek fel előre, hogy ahhoz igazodva tudjatok készülni, érdemes több korosztályra is készülni.
  • Készüljetek pár dologgal, amivel biztosan mindenki le tudja magát kötni egy kicsit, például aszfalt kréta, buborékfújó, jenga és egyéb játékok.
  • Adjatok valamilyen apróságot a gyerekeknek, amin rajta van a céglogó.
  • Hívjatok meg egy gyermekotthont is a gyermeknapra! Így tényleg bárki tud kapcsolódni a kezdeményezéshez, függetlenül attól, hogy szülő e.
  • Első a biztonság! Mindenki figyelmét hívjátok fel a biztonsági előírásokra és a szabályok betartását is követeljétek meg. Jó, ha ezen a napon az üzemorvos is jelen van.

 

Ha pedig úgy döntenétek, hogy a fenti vagy további ötletek megvalósításához profi segítségre van szükség, írjatok nekünk a kanozsai.cyntia@eventgroup.hu vagy az info@eventgroup.hu email címre.

Sikeres szervezést kívánunk!